Rabac

Jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości turystycznych na Istrii jest miasteczko Rabac. Swym urokiem przyciąga leżąca nad pobliskim wybrzeżem, wśród gajów sosnowych, oliwnych i winnic, dawna wieś rybacka Rabac. Znajduje się ono na wschodnim wybrzeżu półwyspu Istria, otoczony w zatoce z piaszczystymi plażami i bujną wegetacją. Rabac, który można uznać za turystyczną dzielnicę Labina, jest popularnym nadmorskim kurortem z hotelami, kempingami, plażami i obiektami sportowymi. Mimo że Rabac jest popularny wśród turystów, miejscowość nadal zachowała charakter i nastój istryjskiej wioski rybackiej.

Miasto znajduje się bezpośrednio przed wejściem do zatoki Rijeki oraz naprzeciw wyspy Cres. W ten sposób obie miejscowości świetnie się uzupełniają - Labin ma zabytki i atmosferę, a Rabac - turystyczną infrastrukturę. Rozbudowana, stanowi obecnie centrum turystyczne z hotelami i wielkim kempingiem. Zatoka ze swoimi pięknymi żwirowo-kamienistymi plażami, chętnie odwiedzana przez turystów, daje schronienie przed nieprzyjemnym wiatrem Bora, wiejącym dość często nad zatoką Kvarner. Urlopowicze w Rabac mogą korzystać ze starej drogi nadbrzeżnej. która w godzinę zaprowadzi ich do średniowiecznego Labin.

Zatoka posiada piękną piaszczystą plażę, otoczoną bujną wegetacją śródziemnomorską. Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi z uwagi na płytkie nabrzeże. To wyjątkowe miejsce, znane z jego różnorodności i bogatej oferty turystycznej, idealny cel rodzinnych wakacji. Ponad Rabacem, na szczycie wzgórza, trzy kilometry od morza, znajduje się stare miasto Labin. Mieszkańcy Rabac zajmują się przede wszystkim rolnictwem i turystyką.

Rabac
Rabac
Popularna miejscowość turystyczna Rabac, położona w regionie Istria. Z Labina do Rabaca kursują autobusy podmiejskie. W Rabacu przejeżdżają ul. Slobode, niemal przez całą miejscowość, aż

Współrzędne geograficzne Rabac
Latitude: N 45° 04’ 41" (45.0781668), Longitude: E 14° 09’ 42" (14.1617033)

Rabac na forum

  • Tomek
    Tomek

    O ile się orietuje to na Istri nie ma jako takich piaszczystych plaż bo takich plaż nie ma w całej Chorwacji. Można w rejonach ujścia rzek do morza spotkać się z plażą żwirową, jednak żwir ten nie przypomina w żadnym wypadku piasku plazowego jaki spotyka się choćby na naszych plażach. Taka plaża zwirowa jest w miasteczku Omis ale to daleka Dalmacja. Plaża zwirowo-blotnista jest na wschodnich stronach wyspy Pag w miejscowości Nin, który słynie z leczniczych walorów tamtejszego błota. Jeśli chodzi o Istrie, to takowa żwirowa plaża może być w okolicach ujścia kanału Limskiego, w połowie drogi między Poręc a Pulą - ale to moje przypuszczenia, które musiał by ktoś ewentualnie potwierdzić lub zaprzeczyć.

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]