Brela

Brela to mała popularna miejscowość na Makarskiej Rivierze licząca sobie około 2 tyś mieszkańców. Położona przy Jadranskiej magistrali, oddalona jest o 15 km w kierunku Splitu od miasta Makarska. Składa się z kilku mniejszych miejscowości znanych z bogatej oferty turystycznej i atrakcyjnych programów rozrywkowych. Tutejsze plaże żwirowe ciągną się kilometrami wzdłuż morza, które dzięki swojej czystości zdobyło międzynarodowy znak wysokiego poziomu ochrony środowiska.

Wysoko nad miastem znajduje się osada rolnicza Kričak z szeroką ofertą specjalności lokalnych. Czyste i przejrzyste morze oraz troska o środowisko są najlepszym potwierdzeniem licznych zdobytych nagród turystycznych. Już 8 lat, plaża Punta rata posiada Błękitną flagę - największego międzynarodowego uznania za czystość morza i środowiska.

To wszystko sprawiło że w ostatnich latach Brela stała się jednym z najbardziej ekskluzywnych i najbardziej poszukiwanych celów podróżnych w Dalmacji, dzięki atrakcyjnej naturalnej atmosferze, czystym żwirowym i piaszczystym, romantycznie urządzonym plażom, wzdłuż ich brzegów rozciąga się promenada między sosnami i nowoczesnymi komfortowymi hotelami, domami wypoczynkowymi, apartamentami, pensjonatami, gastronomicznymi i innymi nowoczesnymi obiektami turystycznymi.

Brela
Brela
Brela stała się jednym z najbardziej ekskluzywnych i najbardziej poszukiwanych celów podróżnych w Dalmacji, dzięki atrakcyjnej naturalnej atmosferze, czystym żwirowym i piaszczystym plażom.

Współrzędne geograficzne Brela
Latitude: N 43° 22’ 07" (43.3685696), Longitude: E 16° 55’ 48" (16.9299036)

Brela na forum

  • tomek
    tomek

    Jadąc magistralą adriatycką (droga nr 8 widoczna na mapie) z północy na południe chorwacji zaliczyłem i to miasteczko - jednak niespecjalnie je pamiętam - jakoś nie mogę sobie przypomnieć czegoś charakterystycznego dla Breli, no pewnie dlatego że myślami byłem juz w Makarskiej gdzie zatrzymałem się na nocleg. Chętnie poczytam waszych opini o tym miasteczku - bo sam osobiscie jak już wspomniałem nie moge sobie niczego przypomnieć

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]