Baška Voda

Kryształowo czyste i ciepłe morze, pielęgnowana okolica i wspaniałe położenie geograficzne w samym centrum Dalmacji i na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, sprawiają że Baška Voda jest idealnym miejscem na wypoczynek.

Miasteczko liczy około 2200 mieszkańców, umiejscowione jest 9,5 km od Makarskiej w kierunku pn-zach. Mieszkańcy zajmują się głównie turystyką i sadownictwem. Uprawiają oliwki, winogrona, czereśnie i figi. Baska Voda jest niewątpliwie jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości na Makarskiej Riwierze. Długa piaszczysta plaża z ciągnącym się przy niej lasem sosnowym i dobrze zorganizowane, oznaczone drogi są świetnym miejscem przeznaczonym do rekreacji.

Obecnie Baška Voda, Promajna , Bratuš, Krvavica, Topići i Bast tworzą kalejdoskop gościnności, tradycji i współczesności. W miejscowości Baška Voda znajdziecie wygodną kwaterę, dobre restauracje, długie, białe, żwirowe plaże, muzea, rozrywkę, a skorzystać też można z wielu atrakcyjnych wycieczek, które rozpoczynają się właśnie tutaj.

Baška Voda
Baška Voda
Długa piaszczysta plaża z ciągnącym się przy niej lasem sosnowym i dobrze zorganizowane, oznaczone drogi są cechami charakteryzującymi dla miejscowości Baška Voda położonej w

Współrzędne geograficzne Baška Voda
Latitude: N 43° 21’ 26" (43.3572645), Longitude: E 16° 57’ 07" (16.9520477)

Baška Voda na forum

  • adusia352
    adusia352

    Cześć :) rok temu byłam na wakacjach i miałam 200kn i 20euro. Wystarczyło mi to 200kn na całe 12 dni i a 20euro zostawiłam sobie do polski :P. Chorwacja jest jednym z najbardziej tanich państw europejskich i ceny są podobne do tych Polskich :) 1zł~2kn :P. Ja kupowałam różne rzeczy... praktycznie pierdołki :P woda 1,5l smakowa ~10kn. zależy też gdzie sie kupowało :P w marketach oczywiscie taniej.. w przybrzeżnych sklepach drożej :P. Lody takie mega duże co na polskie wyglądało jak 5galek!!!! i super smaki [wybór chyba z 30 rodzajów:D] za 6kn :) kartki pocztowe po 3kn a znaczki pocztowe 1,5kn :) a co do pamiątek to zależy gdzie.. w portach, przy plaży wiadomo drożej :P jakieś bransoletki z napisem CROATIA itd. ok 15kn :) okulary przeciwsloneczne od 40kn w góre :). Przejazdzka na BANANIE ~10kn :P. A jeżeli Cie interesuja alkohole to tak : Wódka absolut, flirt w markecie ok. 50kn , piwo 2l ożujsko albo carlovaćko coś koło 7-10kn :) Rakija 50% - 25kn. Różne wiśniówki, kiwówki, pomarańczówki.. na straganach po 15kn. [zawsze można sie targować i zjedzie o to 5,10kn] :) na dyskotekach piwo ożujsko 0,7l - 15kn :) drinki od 30kn w góre :) [zależy też gdzie] :) jejciu się rozpisałam :) życzę udanych wakacji :* !

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]