Taxówki

Taksówkę w Chorwacji można złapać na postoju, zatrzymać na ulicy w większych miastach lub zamówić przez telefon. Z reguły kwotą początkowa jest min. 50 kun, a każdy następny kilometr kosztuje 10 kun. Opłatę za dłuższą podróż trzeba negocjować z góry. Wszystkie hotele, restauracje, biura turystyczne i biura podróży mają ulotki miejscowych firmach. W porównaniu z innymi kosztami, przejazdy taksówkami w Chorwacji są więc stosunkowo drogie.

Bardzo popularną formą podróżowania, bądź zwiedzania okolicy są taksówki wodne. Wielu lokalnych mieszkańców pracuje w ten sposób, lub dorabia wieczorami - kiedy to zainteresowanie wodnymi taksówkami zauważalnie wzrasta. Resorty wypoczynkowe, hotele bądź campingi zazwyczaj położone są na obrzeżach miast i miasteczek, w lagunach bądź zatokach. Taksówka wodna to idealny sposób na dotarcie bądź powrót ze zwiedzania miasta. Zamiast jechać drogą asfaltową, w dodatku często okrążając lagunę bądź zatokę o wiele wygodniej jest przepłynąć motorówką.

Wielu lokalnych mieszkańców znając trasy, charakterystykę i ukształtowanie terenu zna piękne miejsca widokowe, z których rozpościera się przepiękny widok na oświetlone nocą miasto. Z taksówek wodnych wielu turystów korzysta również za dnia udając się na piękne - często niedostępne plaże ukryte w lagunach. Umawiają się wtedy na konkretną godzinę, bądź telefoniczne wzywają taksówkę by wrócić do miejsca zakwaterowania. To bardzo wygodna i popularna forma transportu w Chorwacji.

Taxówki wodne
Taxówki wodne
W Chorwacji oprócz tradycyjnych taksówek istnieje wiele taksówek wodnych - zwłaszcza w nadmorskich kurortach, gdzie turyści często zamieszkujący hotele czy campingi znajdujące się w lagunach

Taxówki na forum

  • Karol
    Karol

    Warto wspomnieć o tym że w Chorwacji bardzo popularne są taksówki wodne. Wszelakiego rodzaju mniejsze i większe łodzie z silnikami i motorówki świetnie się sprawdzają jeśli chcemy dostać się z campingu do miasta na dyskotekę czy pozwiedzać. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu (najczęściej komórkowego) i podać gdzie się jest i o ile w miejscu tym jest jakieś nabrzeże przy którym można zacumować łodzią, podpłynie taksówka i znacznie taniej można dostać się do lub z miasta. Sam kiedyś korzystałem z takiej taksówki będąc na campingu kiedy wpadliśmy na pomysł by udać się na dyskotekę do centrum miasta. Poza tym jak się okazało większe dyskoteki mają swoje taksówki czy tzw Party Busy. Więc nie ma problemu z komunikacją miejską w Chorwacji.

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]