Lotniska

Port lotniczy w Zagrzebiu, usytuowany 17 km na południe od miasta, to główne międzynarodowe lotnisko w Chorwacji. W kraju jest jeszcze sześć portów lotniczych: w Splicie, Dubrowniku, Puli, Rijece, Osijeku i Zadarze. Krajowy przewoźnik to Croatia Airlines, a jego partnerzy łączą kraj z ponad 30 miejscami w Europie, wśród których jest Warszawa, Londyn, Berlin, Paryż i Bruksela.

Czasem tańsze połączenie lotnicze znaleźć można szukając połączenia do Ankony, Bari lub Pescary we Włoszech liniami Ryanair, a stamtąd popłynąć promem do Splitu lub na Istrię albo pojechać samochodem z Triestu. Port lotniczy w Lublanie w Słowenii również ma dogodne połączenie z zatoką Kvarner. Z Warszawy dwa lub trzy razy w tygodniu, w zależności od pory roku.

Podróż samolotem do Chorwacji
Podróż samolotem do Chorwacji
Liczne połączenia tanich linii lotniczych najpopularniejszych przewoźników sprawia że coraz więcej turystów chcąc uniknąć korków na autostradach decyduje się na podróż do Chorwacji samolotem.

Lotniska na forum

  • Ania
    Ania

    Bezpośrednie połączenia z rejonem słoweńskiego Adriatyku utrzymują jedynie LOT oraz Adria Airways, oferujące rejsy do Lubiany. Przy dostatecznie wczesnej rezerwacji koszt biletu w obie strony nie przekracza 1500 zł od dorosłej osoby. Z Czarnogórą Polska nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych, jest za to nowe (tj. odtworzone po kilkunastoletniej przerwie) bezpośrednie połączenie LOT-u z Belgradem w Serbi. W sezonie (od czerwca do końca września) z Warszawy można codzienie dostać się samolotem bezpośrednio do Splitu i Zagrzebia, oraz do Dubrownika i Zadaru z przesiadką. Przeloty bezpośrednie oferuje LOT i Transavia, z przesiadką Lufthansa i Austrian Airlines. Bilet w obie strony kosztuje 10-20 zł. Poza sezonem również utrzymywane są codziene połączenia, gdzie porty przesiadkowe to (w zależności od rejsu i lini): lotniska w Monachium, Frankfurcie nad Menem lub Wiedniu. Bilety najlepiej rezerwować kilka miesięcy wcześniej, wtedy cena jest zwykle najkorzystniejsza.

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]