Malinska

Malińska to miejscowość typowo wypoczynkowa. Istnieją tu ośrodki wczasowe różnej klasy, kluby nocne, kawiarnie, dyskoteki, parki i obiekty sportowe Można spacerować wzdłuż portu oraz przejść pieszo do wsi Porad, po specjalnie wyznaczonej ścieżce nazywanej Rajski put, czyli Rajska droga a to ze względu na rozciągające się przepiękne widoki plaży, morza i latarni morskiej oraz liczne urocze zatoczki.

Wyruszając z miasteczka Malińska w kierunku wschodnim, można dojechać do Dobrinja, miejscowości położonej 200 m n.p.m. Rozciąga się stąd wspaniały widok aż po masyw Velebitu. Dobrinj otacza las, w którym przeważają kasz tany i drzewa figowe. To właśnie tutaj znajdują się najbardziej urodzajne ziemie na całej wyspie oraz saliny w zatoce, niegdyś należące do Frankopanów. Naturalne właściwości terenu zawsze zapewniały mieszkańcom miasta dobrobyt Nad zatoką jest piaszczysta plaża, gdzie można skorzystać z kąpieli słonecznej i morskiej.

Malinska to typowy chorwacki kurort wypoczynkowy utrzymujący się głównie z turystyki. Otwarto tu wiele przystępnych cenowo i cieszący się dobrą opinią kompleksów hotelowych wraz z klubami nocnym, dyskotekami, parkami i obiektami sportowymi. Większość obiektów rozciąga się nad zatoką Malińska w kierunku północnym, aż do latarni morskiej. Obecnie urlop spędzają tu niezbyt zamożni goście. Nocami spacerują na Obala wzdłuż portu. Na przeznaczonej dla pieszych ścieżce Rajski Put można podziwiać wybrzeże z jego pełnymi uroku zatokami. Pieszo można dojść do wsi Porad, w której znajduje się kościół franciszkański.

Malinska
Malinska
Typomo wypoczynkowa miejscowość Malinska położona w regionie półwyspu Kvarner.

Współrzędne geograficzne Malinska
Latitude: N 45° 07’ 31" (45.1252761), Longitude: E 14° 31’ 44" (14.5288239)

Malinska na forum

  • Brak rozmów na temat Malinska.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]