Gra o Tron

Kolejny piąty już sezon jednej z najdroższych superprodukcji HBO - serialu Gra o Tron w dużej mierze nagrywana była w Chorwacji, a konkretnie w Dubrovniku. Pierwsze dwa odcinki piątej serii to w sporej części stare mury Dubrovnika. Miasto znajdujące się na Światowej Liście UNESCO bardzo spodobało się twórcą serialu. Nie jest to bowiem pierwszy raz gdy miasto sparaliżowane zostało przez producentów tego popularnego serialu. W poprzednich sezonach w okolicy Dubrovnika twór­cy se­ria­lu stwo­rzy­li mia­sto Qarth, w któ­rym znaj­do­wał się Dom Nie­umar­łych, w któ­rym Da­ene­rys mu­sia­ła od­na­leźć i ura­to­wać swoje smoki.

Gra o Tron
Gra o Tron
Prace przy zdjęciach do kolejnego piątego już sezonu serialu Gra o Tron

Oprócz Dubrovnika zdjęcia do serialu odbywały się również na wyspie Hvar, w parku narodowym Krka, w Splicie i Szybeniku. Władze każdego z miast są pewni sukcesu serialu i liczą że przyczyni się to do jeszcze większego zainteresowania turystów każdym z wymienionych miejsc. Ostatnio śmiało można powiedzieć o prawdziwej modzie na zwiedzanie Chorwacji szlakiem Gry o Tron, w sieci można znaleźć dziesiątki ofert wycieczek śladami miejsc znanych z serialu. Zainteresowanie turystów jest ogromne, lokalne biura podróży i przewodnicy na takich ofertach zarabiają krocie. Przykładowa wycieczka dla jednej osoby to koszt między 100-150 euro.


O tym jakim zainteresowaniem cieszy się Gra o tron, świadczy chociażby fakt że produkcja ta jest pierwszym serialem, która trafia do kin. Niestety nie wiadomo, czy w Polsce będzie można obejrzeć produkcję na wielkim ekranie.

  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]