Półwysep Muntrav i pobliskie wyspy

Na cudownie zalesionym terenie półwyspu znajdują się kamieniołomy, z których wywożono marmur do budowy pałaców w Wenecji. Na północny zachód od półwyspu leży urocza zalesiona wysepka Crveni Otok, czyli Czerwona Wyspa, na której znajduje się klasztor Franciszkanów i wspaniałe plaże doskonale do odpoczynku po zwiedzaniu miasta. Wyspa jest połączona sztuczną groblą ze swoją bliźniaczą siostrą - Maśkin, gdzie jest plaża przeznaczona dla nudystów. W XIX w. Crveni Otok został sprzedany hrabiemu lvanovi Georgovi Hutterrodt, który odbudował zniszczone budynki klasztorne i założył park z piękną egzotyczną roślinnością.

Crveni Otok
Crveni Otok
Crveni otok to mała chorwacka wyspa. Leży u zachodnich brzegów półwyspu Istria, znajduje się w granicach administracyjnych miasta Rovinj.

Jeśli ktoś czuje się zmęczony zwiedzaniem zabytków, koniecznie powinien skorzystać z bogactwa natury rovinjskiego wybrzeża. Jest tu mnóstwo wspaniałych zalesionych terenów. W okolicznych lasach rosną sosny, pinie i rzadko spotykany dąb korkowy, który należy do drzew wiecznie zielonych. Nie ma tu dróg przeznaczonych dla samochodów, co zapewnia spacerującym spokój i świeże powietrze.

  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]