Co warto zobaczyć na Istrii

Trójkątny kształt półwyspu według autorów prospektów reklamowych przypomina serce. Chorwackie wybrzeże Istrii ma, nie licząc wysp, 445 km długości. W miejscu gdzie wybrzeże wschodnie styka się z zachodnim leży Pula - gospodarcze i turystyczne centrum Istrii. Zachowały się w nim imponujące zabytki z czasów rzymskich - najsłynniejszy jest olbrzymi amfiteatr. Z Puli niedaleko do przylądka Kamenjak, najbardziej na południe wysuniętego punktu Istrii. Chorwackie wybrzeże Istrii ma, nie licząc wysp, 445 km długości.

Co warto zobaczyć
Co warto zobaczyć
Będąc na Istrii wielu turystów wybiera się do Puli gdzie znajduje się piękny zabytek klasy zero - ujęty w zestawieniach UNESCO Amfiteatr zbudowany na wzór

Będąc w regionie Istrii na pewno warto zobaczyć Amfiteatr w Puli Świetnie zachowana budowla z I stulecia, szósta pod względem wielkości wśród rzymskich amfiteatrów. Najciekawiej prezentuje się podczas letnich wieczornych koncertów.

Bazylika Eufrazjana w Poreću Zabytek z Vi w., wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z przepięknymi bizantyjskimi mozaikami. Rovinj Dla wielu osób najpiękniejsze miasto na Istrii. Śliczna starówka na półwyspie, kilkanaście małych wysepek i malowniczy cypel z fantastycznym ogrodem botanicznym. Park Narodowy Brijuni Malownicze wyspy, niegdyś rezydencja i tereny łowieckie Tity, dziś siedlisko ptaków i raj dla turystów.

Kanał Limski Wąska i długa zatoka przypominająca norweski fiord, którą najlepiej podziwiać z wycieczkowej łodzi.

Hum, Roć i aleja Głagolicy Dwa malutkie zabytkowe miasteczka połączone niezwykłą aleją upamiętniającą najstarszy słowiański alfabet. Grożnjan Stare kamienne domy, wąskie kręte uliczki plus... mnóstwo galerii, malarzy, rzeźbiarzy, muzyków i sybarytów, czyli Grożnjanskie Lato Kulturalne i Dni Trufli.

  • Komentarze i opinie
  • Tomek
    Tomek

    Istria szczególnie jest moim najwspanialszym regionem w Chorwacji ponieważ w przeciwieństwie do regionu dalmatyńskiego, na południu, lato w Istrii jest niezbyt gorące. Przy przeciętnej temperaturze 26°C i świeżej bryzie znad morza przebywanie w uroczych zatokach, w których można się kąpać lub pobyt na wyspach należy do niezwykle przyjemnych. Jesienią wraca spokój. Wówczas region staje się znów własnością mieszkańców i jest to idealny moment dla tych, którzy pragną spędzić urlop w ciszy, z dala od tłumów. Dlatego warto więc jechać na wakacje na Istrię właśnie :)

    1 kwietnia 2016
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]