Zawieszenie zakazu wwożenia żywności

W nawiązaniu do komunikatu MSZ z dnia 28 maja 2008 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że Ambasada Chorwacji w Warszawie przekazała w dniu dzisiejszym notę informującą, że rozporządzenie o warunkach wwozu produktów pochodzenia zwierzęcego w ramach bagażu osobistego podróżnych na teren Chorwacji (Narodne novine 35/2008) nie będzie dotyczyło obywateli państw Unii Europejskiej (w tym Polski). Nie znana jest jeszcze jednak konkretna data, kiedy ta nowelizacja wejdzie w życie.

Po uzyskaniu przez MSZ oficjalnej informacji w tej sprawie, zostanie ona niezwłocznie umieszczona na stronie internetowej MSZ Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń.

Kontrole na granicach
Kontrole na granicach
Granica chorwacji

www.msz.gov.pl/a,18023.html 13 czerwca 2008
  • Komentarze i opinie
  • Ania
    Ania

    Bo całe to zamieszanie z zakazem wożenia do Chorwacji jedzenia rozpętali Polacy którzy jak wiadomo są sknerami i zabierają ze sobą wszystko żeby zaoszczędzić na miejscu. A mało kto myśli że przecież tu u nas w kraju też za to trzeba zapłacić. Pomyślcie koszt zakupu towaru u nas w sklepie, plus koszt jego przetransportowania do Chorwacji, miejsce w bagażniku, prawdopodobieństwo że się po drodze zepsuje itp. nie warto zaprzątać sobie tym głowy tym bardziej że na miejscu w Chorwacji ten sam towar można kupić w ichnim supermarkecie w tej samej cenie, ewentualnie po przeliczeniu 50 groszy droższy ;))

    8 grudnia 2013
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]