Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic - Szczecin 2011

W czwartej edycji festiwalu fajerwerków organizowanym w Szczecinie wzięły udział prezentacje konkursowe przygotowane przez firmy pirotechniczne z Australii, Czech i Chorwacji. Ognie sztuczne były odpalane ze specjalnie przygotowanych barek.

Pierwsi zaprezentowali się Australijczycy, następnie Czesi, a następnie Chorwaci i poza konkursem firma z Polski. Każdy pokaz składał się z dwóch części i trwał nie krócej niż 18 minut. Pierwsze 3 minuty prezentacji odbyły się do muzyki Edwarda Griega "W grocie króla gór". Kolejne 15 minut do muzyki zaproponowanej przez uczestnika festiwalu.

Festiwal fajerwerków
Festiwal fajerwerków
Festiwal Fajerwerków w Szczecinie, i pokaz Chorwackiej firmy

Wśród firm, ta która wykonała najlepszą ilustrację do muzyki Edwarda Griega najlepsza okazała się chorwacka Mirnovec Pirotechnika d.o.o. Za cały pokaz puchar otrzymali Czesi – firma Flash Barrandov i to oni przyjadą do Szczecina za rok, by walczyć z najlepszymi.

Zwycięski pokaz był nastrojowy i spokojny. Podziw widzów wzbudzały fajerwerki, które przypominały złoty deszcz i miały kształt małych wodospadów. Efektowne były także czerwone, zielone i żółte kule, których na niebie nagle znalazło się tak wiele, że przypominały gigantyczną świecącą choinkę.

Z decyzją jury nie zgodziła się spora część licznie zgromadzonej publiczności - co było słychać zaraz po ogłoszeniu wyników, jak i śledząc wypowiedzi na forach internetowych.

Ostatni pokaz w konkursie należał do Chorwacji. Znane wszystkim melodie sprawiły, że widownia tańczyła i śpiewała przy rozświetlonym niebie. Kawałek z The Beatles, potem Queen i na koniec mocne uderzenie i chyba najlepsze zakończenie pokazu ze wszystkich wykonawców.

Pokazy przeplatane były koncertami artystów z Polski i z zagranicy, występujących w ramach Festiwalu Muzyki Elektronicznej Music Wave - Szczecin Live.

mmszczecin.pl 14 sierpnia 2011
  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]