Cypel Zlatni rt

Na południowy wschód od Rovinj znajduje się malowniczy cypel Zlatni rt - Punta Corrente. Dojechać tam można z Rovinja kierując się ulicą Vladimira Nazora. W 1860 r. na półwyspie założono park, który ma obecnie ponad 50 ha powierzchni i jest uważany za największy ogród botaniczny Istrii.

Cypel Zlatni rt
Cypel Zlatni rt
Cypel a w zasadzie półwysep - dosłownie złoty półwysep to naturalnie wydzielony fragment Istrii służący tylko i wyłącznie celom rekreacyjnym. Naturalny park w którym spacerując

To bardzo piękne miejsce, tak jak Dalmacja ma swój Złoty róg, tak mieszkańcy Istrii dumni są ze swojego Złotego półwyspu z przepięknym lasem z licznymi trasami rowerowymi, biegowymi i spacerowymi. Na chorwackim wybrzeżu Adriatyku stawia się go na równi z arboretum w Trsteno koło Dubrownika.

Na obszarze parku jest zakaz poruszania się pojazdami silnikowymi, dzięki czemu osoby odwiedzające i tam wypoczywające mogą w pełni odetchnąć w ciszy, spokoju i nacieszyć się przyrodą. Spacerując parkowymi alejkami, można podziwiać m.in. cedry, pinie oraz wiele roślin przywiezionych z krajów o jeszcze cieplejszym klimacie.

  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]