Przez Słowację

Przejeżdżający przez ten kraj są zobowiązani do posiadania nalepki autostradowej, którą nabyć można na stacjach benzynowych. Opłaty drogowe, w formie winietek, pobierane są za przejazd wyznaczonymi odcinkami autostrad i dróg ekspresowych: D1, D2, D3, D4, R1, R2 i R6. Ceny winietek - opłat drogowych uzależnione są od kategorii pojazdu i okresu pobytu.

Pojazd do 3,5 tony - 10 dni = 10 euro, 1 miesiąc = 14 euro Z obowiązku posiadania winietki zwolnione są pojazdy 2-kołowe np. motocykl, natomiast motocykl z przyczepą winien już posiadać winietkę. Brak winietki karany jest mandatem w wysokości 10-krotnej wartości winietki odpowiedniej dla kategorii i czasu pobytu pojazdu na Słowacji.

Dozwolona prędkość maksymalna dla samochodów osobowych wynosi w terenie zabudowanym 60 km/h, poza terenem zabudowanym 90 km/h, na autostradach 130 km/h; dla samochodów z przyczepą odpowiednio 60 km/h, 80 km/h, 80 km/h. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi: 0,5 promila.

Nawigacja i mapa
Nawigacja i mapa
Coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju nawigacje ułatwiające poruszanie się i dojazd do celu. Zarówno Chorwacja jak i kraje tranzytowe są bardzo dobrze pokryte

Jadąc przez Słowację, należy szczególnie uważać na wąskich i dość krętych drogach, zwłaszcza na odcinku do Rużomberoka. Przy wjeździe na autostradę w rejonie Banskiej Bistricy nocą często stoi drogówka. Bardzo słabo oznakowany jest przejazd przez miasto i węzeł komunikacyjny Zvolen, w którym krzyżują się szosy do Bratysławy i Koszyc.

Przez Słowację na forum

  • Brak rozmów na temat Przez Słowację.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]