Pirovac

Pirovac to małe urocze miasteczko portowe położone w północno-wschodniej części głębokiej zatoki Pirovac w okolicy Sibenika. Miasteczko swój urok i klimat zawdzięcza kilku małym zatoczkom przepięknymi plażami. Zatoka Makirina zawiera warstwy bagna leczniczego, bardzo popularnego dla turystów. Wykąpać można się również na wysepce Sustipanac.

Miasteczko znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu najlepszych miejsc na spędzenie wakacji (w Chorwacji) rekomendowane jest zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Na skraju miasta znajduje się miejsce do biwaków. Częściowo dochowany mur obronny roku 1515. Kościół Św. Juraj pochodzi również z 16. stulecia a był w 18. stuleciu zrekonstruowany. Na końcu zatoki Makirina stoi średniowieczny kościół Św. Marin.

Pirovac w Północnej Dalmacji
Pirovac w Północnej Dalmacji
Kameralne niewielkie miasteczko portowe położone w północno-wschodniej części zatoki Pirovac. Znajdują się tam przepiękne plaże, zatoka Makirina znana jest głównie z warstwy tzw. bagna leczniczego,

Port chroniony jest przed wiatrami z wszystkich kierunków, oprócz zachodnich, które powodują fale. Łódki możemy przymocować w zatoce w wschodniej części portu w głębokości do 2 metrów. Północną część okupują łodzie miejscowe. Dobre zarzucenie kotwicy oferuje się na zachód od portu w zatoce Makirina. Dłuższy pobyt tutaj nie polecamy, ponieważ wieją tu zachodnie wiatry lub jugo.

Współrzędne geograficzne Pirovac
Latitude: N 43° 49’ 14" (43.8205874), Longitude: E 15° 40’ 04" (15.6678522)

Pirovac na forum

  • Brak rozmów na temat Pirovac.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]