Wyspa Lokrum

Ze starego portu w Dubrovniku średnio, co 30 minut kursuje statek na wyspę Lokrum, będącą parkiem narodowym. Przez gęsty las drzew wawrzynowych, pinii, cyprysów, dębów, sosen śródziemnomorskich i oleandrów wiodą piękne drogi, a na obrzeżach liczącej 0,8 km2 wyspy znajdują się kamienne plaże z krystalicznie czystą wodą i wyznaczone miejsca dla naturystów. Taka własnie jest wyspa Lokrum usytuowana w niewielkiej odległości od starej części Dubrovnika.

Wyspa Lokrum widziana z Dubrownika
Wyspa Lokrum widziana z Dubrownika
Niewielka wyspa Lokrum widziana z murów obronnych starej części Dubrownika. Wyspa oddalona jest kilka minut rejsu motorówką. Liczne statki prywatnych przewodników co kila minut transportują

Wyspa stanowi nie lada atrakcję zarówno dla turystów, jak i dla mieszkańców którzy chętnie odpoczywają tam od zgiełku miasta. Dubrovnik z racji tego iż jest to miejsce historyczne i przewijają się tam setki jesli nie tysiące turystów nie posiada w swoim centrum plaży jak to ma miejsce w innych miastach. Wyspa Lokrum stanowi właśnie taka część rekreacyjną Dubrovnika.

Urlopowicze zaspokoją głód w jedynej restauracji znajdującej się w murach dawnego klasztoru lub w snack-barze z dużym tarasem. W pomieszczeniach klasztornych znajduje się Muzeum Przyrodnicze zc zbiorami ornitologicznymi i eksponatami flory i fauny. Osobliwością jest słone jezioro Mrtvo more, połączone z morzem podziemnym korytarzem oraz skała, z której dubrowniczanie w dawnych czasach rzucali do morza skazanych na śmierć.

  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]