Kąpiel w pobliżu Puli

W pobliżu Veruda i Verudela znajdują się zatoki wyjątkowo nadające się do morskiej kąpieli. Zostały tu wzniesione ogromne hotele. Oprócz wielu kempingów są tu liczne pensjonaty prywatne i mieszkania letniskowe. Hotel Histria jest jedynym hotelem pięciogwiazdkowym. Znakomicie wyposażone i położone w spokojnych zatokach przystanie stanowią dobre zaplecze dla żeglarzy, którzy stąd mogą docierać do Cres i innych wysp rozsianych wzdłuż wybrzeża.

Veruda i Verudela
Veruda i Verudela
Veruda i Verudela w okolicy Puli znajdują się zatoki wyjątkowo nadające się do morskiej kąpieli. W spokojnych wodach zatok znajdują się również mariny wypełnione jachtami

Na dwóch najbardziej wysuniętych na południe cyplach Istrii znajdują się znane ośrodki turystyczne Medulin i Premantura z bogatą ofertą rekreacyjną dla uprawiających sport. Przy plażach ciągnących się wiele kilometrów znajdują się płytkie miejsca, szczególnie chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi.

Wstęp na plaże, kempingi i miejsca plażowe przy hotelach jest płatny. Można jednak znaleźć wystarczająco wiele miejsca na bezpłatną kąpiel. W okolicy Kazela znajduje się duża osada dla nudystów z piaszczystą plażą. Cały półwysep Istria pochwalić się może wyjątkowo dużą ilością ośrodków rekreacyjnych jak pola campingowe.

  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]