Plitvice główna brama wjazdowa

(Parki Narodowe / Jeziora Plitwickie - Jeziora Plitwickie)

Dojazd do parku magistralą E71 z Karlovaca (80 km), Zadaru (156 km) i Dalmacji. Drogi boczne prowadzą m.in. z Senj (110 km) na wybrzeżu, Otoćca (65 km) oraz Karlobagu (112 km) przez Gospić (72 km). Jadąc od strony Zagrzebia (130 km), granicę parku przekracza się, przejeżdżając przez zmodernizowany most na Koranie. Wejścia dla zwiedzających znajdują się w miejscowości Plitvćka Jezera, na prawo (Ulaz 1) i na lewo (Ulaz 2) od szosy przelotowej. Obok wejść usytuowane są bezpłatne parkingi.

Plitvice główna brama wjazdowa
 • Komentarze i opinie
 • Waldek
  Waldek

  Wybieramy się na wakacje do Chorwacji i właśnie szukam informacji nt. kosztów parkingu samochodu na terenie plitwickich jezior. Czy jest możliwość zaparkowania samochodu gdzieś przed bramami żeby nie płacic za wjazd, a jeśli nie można to ile kosztuje parking w plitvickich jeziorach , bo to chyba wygląda na parking

  15 grudnia 2013
 • Adriana
  Adriana

  Poznaje to miejsce, to główna brama wjazdowa koło kas i parkingu Parku Plitvickich jezior. Polecam zwiedzanie Plitvic zacząć od bramy numer 2 bo wtedy zaczyna się od najciekawszej części czyli wielkiego wodospadu który, najpierw widzimy z góry a później stopniowo schodzimy na sam dół specjalnie przygotowanymi alejkami do zwiedzania.

  23 grudnia 2013
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]