UEFA grozi Chorwacji

Jeśli kibice piłkarskiej reprezentacji Chorwacji ponownie będą prezentować zachowania rasistowskie ich drużynie grozi wykluczenie z eliminacji ME w 2008 roku – zapowiedziały władze UEFA.

Uefa
Uefa
Uefa grozi Chorwacji

– Możliwe sankcje obejmują kary finansowe, odjęcie punktów a nawet wykluczenie z rozgrywek. To jasne, że kraje, w których złamano przepisy antyrasistowskie więcej niż raz będą traktowane surowiej – powiedział przed meczem Chorwacja – Anglia rzecznik UEFA William Gaillard.

Chorwaccy kibice wielokrotnie dawali wyraz swojej niechęci do innych narodów. Podczas niedawnego meczu z Włochami utworzyli swastykę oraz pozdrawiali się nazistowskimi gestami. Podczas ME 2004 w Portugalii podczas spotkań swojej drużyny wywieszali rasistowskie transparenty oraz wykrzykiwali obraźliwe hasła.

– Na meczu mamy delegata, który jest uczulony na wychwycenie takiego zachowania kibiców – dodał Gaillard. Wyjaśnił, że Chorwacja nie jest jedynym krajem, który musi pilnować swoich kibiców - w przeszłości za rasizm karano też między innymi Słowaków, Czechów, Węgrów, Bułgarów i Włochów.

Do meczu z Anglią w specjalny sposób szykuje się policja w Zagrzebiu. Na kilka godzin przed meczem wstrzymany zostanie ruch samochodów w centrum miasta. Kibice z Anglii będą pod stałą opieką dodatkowej grupy pracowników ochrony.

Zrezygnowano również ze sprzedaży 10 procent wejściówek by utworzyć strefę buforową między fanami obu drużyn. Przed meczem każdy kibic zostanie dokładnie przeszukany - zakazano bowiem wnoszenia na stadion wszelkich środków pirotechnicznych.

itvp.pl
  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]