Latarnie morskie

Chorwacja z racji kraju wyspiarskiego o bardzo nieregularnej linii brzegowej, oraz setkami wysp i wysepek posiada kilkaset czynnych latarni. I nowoczesna technologia wciąż wypiera stare sprawdzone sposoby nawigacji po wodach Adriatyku, to z istnieniem latarni wiąże się wiele interesujących historii.

Lokalizacja każdej z latarni ściśle powiązana jest ze szczególnie atrakcyjnym jej położeniem. Miejsca, w których są usytuowane latarnie przygotowane są na przyjęcie turystów przed i poza sezonem; w miesiącach od maja do listopada i dostosowane (chociażby poprzez zamontowane ogrzewanie), do niższej temperatury niż ta którą zwykli znać turyści jadący na letni odpoczynek.

Niezwykłym doświadczeniem są wakacje w jednej z wielu odnowionych latarni morskich. Usytuowane na pięknych wyspach lub cyplach, gwarantują ciszę i spokój. Większość z nich ma swojego latarnika. Latarnie morskie znajdują się w miejscowościach:
- Rovinj,
- Makarska,
- Umag,
- Novigrad,

Latarnie morskie
Latarnie morskie
Latarnie na chorwackim wybrzeżu i przylądkach to miejsca na wyjątkowy i oryginalny wypoczynek. Ich ilość oraz położenie zawsze wiążą się z atrakcyjnym widokowo miejscem, oraz

oraz na wyspach:
- Murter,
- Palagruża,
- Lastovo,
- Suśac,
- Porer,
- Sveti Andrija,
- Dugi otok i
- Płocica.

Latarnie morskie na forum

  • Krystyna
    Krystyna

    Na wybrzeżu Adriatyku znajduje się sporo interesujących latarni, mało kto wie być może dlatego że są one w większości niewielkich rozmiarów. Najwięcej takich właśnie latarni widzieliśmy żeglując między wyspami środkowej Dalmacji między Brac a Hvar ale wiem że i na Istrii znajduje się wiele latarni morskich. Latarnie w Chorwacji - może poza wyjątkami nie są tak wysokie i okazałe jak te widziane nad Polskim morzem, są natomiast usytuowane w o wiele ciekawszych miejscach. Widzieliśmy taką latarnie właśnie na wyspie Cres - Losnij w zatoce Kvarner.

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]