Lošinj

Wyspa wyróżniająca się specjalnym klimatem leczniczym. Wegetacja razem z morskim powietrzem wpływają bardzo pozytywnie zwłaszcza podczas trudności z układem oddechowym lub na reakcje alergików na pyłki. Dzięki położeniu wyspy daleko od lądu, w środku bardzo czystej części otwartego Adriatyku, który omywa wszystkie brzegi wyspy, specyficzny mikroklimat charakteryzuje się absolutnie czystym powietrzem.

Mali Lošinj jest największą miejscowością na południowo-dalmatyńskiej wyspie Losinj. Usytuowany jest w obfitującej w ryby zatoce Augusta. Lošinj jest najbardziej znanym ośrodkiem rybołówstwa sportowego na Adriatyku. Dzięki gęstym lasom iglastym stal się atrakcyjną miejscowością letniskowa, a łagodny klimat sprzyja aż stuletniej turystyce leczniczej. Wyjątkowa atrakcja miejscowości Mali Lošinj są delfiny, które zamieszkują okoliczne morze i stwarzają niezapomniany nastrój.

Zabytki Losinj
Zabytki Losinj
Jeden z ciekawszych zabytków i atrakcji turystycznych w centrum Losinj.

Lošinj na forum

  • Tomasz
    Tomasz

    Dość ciężko określić kiedy się jest na wyspie Cres a kiedy już na Losnij. Generalnie dostać się tam można promem, a obie wyspy stanowią jedną wyspę połączoną zwodzonym niewielkim mostem przez wąski przesmyk. Na wyspie tradycyjnie największą miejscowością jest Losnij a więc miasto o tej samej nazwie co sama wyspa. Ceny na Losnij nie odbiegają jakoś szczególnie od pozostałej części Chorwacji. W szczecinie sezonu turystów jest tu sporo choć może nie aż tylu go na Korculi, Hvarze czy Krk. Połączenie promowe jest wygodne i szybkie - ceny za prom nie są wygórowane a sama przeprawa trwa jakieś 30 minut z czego rejs to tylko 10-15 minut. Widoki przepiękne. Strome klify półwyspu Istria robią ogromne wrażenie polecam każdemu.

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]