Strucle z drożdżowego ciasta

Sznycle są tak powszechnie lubiane, że prawie każde miasto może się pochwalić się swoimi wiedeńskim, paryskim, lubljańskim.. Różnica kryje się w rodzaju mięsa, panierki, nadzienia. Regułę tę potwierdza także stolica Chorwacji, gdzie serwuje się sznycel po zagrzebsku, który jest bardzo smaczną kopią znanego cordon bleu, międzynarodowej potrawycharakterystycznej dla kuchni mieszczańskiej.

Zrób rozczyn w następujący sposób: w małej ilości letniej wody rozpuść cukier, dodaj mąkę. Mleko i rozdrobnione drożdże, zamieszaj i odstaw pod przykryciem w ciepłe miejsce. Do ciepłej miski wsyp mąkę, sól, dodaj żółtka i jajko rozmieszane w mleku, roztopione masło, startą skórkę z cytryny, śmietanę, rum i wyrośnięty rozczyn. Wymieszaj i wyrabiaj tak długo, aż powstaną w cieście pęcherzyki

powietrza. Wyjmij ciasto z miski, posyp dno mąką, włóż ciasto z powrotem do miski, przykryj i odstaw w ciepłe miejsce, aż podwoi swoją objętość. W międzyczasie zrób nadzienie. Wyrośnięte ciasto wyłóż na posypaną mąką stolnicę, podziel na dwie części i każdą z nich rozwałkuj na prostokąt wielkości blachy, posmaruj dowolnym nadzieniem i zwiń. Zwinięte ciasto włóż do nasmarowanej blachy, przykryj i odstaw, żeby znów urosło. Blachę z ciastem wstaw do rozgrzanego piekarnika i piecz 40-50 minut w temperaturze 200°C. Przed końcem pieczenia posmaruj roztrzepanym jajkiem.

Rozczyn:
- 3 dag świeżych drożdży,
- 1 dag cukru,
- 0,5 dl mleka,
- 3 dag mąki.

Ciasto:
- 35 dag maki,
- 5 dag masła 3 dag cukru,
- 2 żółtka,
- 1 jajko 2-3
- dl mleka,
- 1 łyżka śmietany skórka z cytryny,
- rum,
- sól jajko do smarowania.

  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]