Polska wspiera Chorwację we wstąpieniu do Unii

Polska prezydencja poświęci wszystkie swoje siły, by idea rozszerzenia Unii Europejskiej stała się faktem, a nie tylko hasłem – zadeklarował w Zagrzebiu premier Donald Tusk. Chorwacja była ostatnim etapem wizyty szefa rządu na Bałkanach.

Polska wspiera UE
Polska wspiera UE
Polska wspiera Chorwację we wstąpieniu do Unii Europejskiej

Chorwacja finalizuje obecnie negocjacje akcesyjne. Rząd w Zagrzebiu deklaruje, że do końca czerwca zamknie wszystkie rozdziały negocjacyjne, by formalne podpisanie traktatu akcesyjnego nastąpiło w czasie polskiego przewodnictwa w UE, najpóźniej w grudniu.

Polska prezydencja poświęci wszystkie swoje siły i starania, aby idea rozszerzenia UE była faktem, a nie tylko hasłem. Chcemy dzielić się swoim doświadczeniem i pomagać Chorwacji, tak jak nam pomagano, kiedy my wchodziliśmy do Unii.

Tusk wyraził nadzieję, że Chorwacji uda się zakończyć negocjacje akcesyjne do końca czerwca. – Pozwoli to nam razem z premier Kosor umówić się na najpiękniejszą uroczystość, jaką byłoby podpisanie traktatu (akcesyjnego). To będzie kolejny, ważny element, który łączy oba narody i ważny fundament pod naszą trwałą przyjaźń polsko-chorwacką.

Premier Chorwacji powiedziała też, że jest bardzo zadowolona z faktu, że liczba polskich turystów w 2010 wzrosła o 9 proc. – Mamy nadzieję, że polskich turystów w tym roku będzie jeszcze więcej, serdecznie ich zapraszamy, czekamy na was – zaznaczyła.

PAP / tvp.info
  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]