Vrboska Nudist

Ocena:

(Region: Środkowa Dalmacja / w okolicy miasta: Vrboska)

Vrboska to miejscowość o długiej tradycji naturyzmu w pobliskich ukrytych zatoczkach. Od 1960 roku wyspa Zvečevo jest popularnym miejscem szczególnie upodobanych przez naturystów. Camping znajduje się 1 km od centrum miasteczka Vrboska. Jest dobrze zalesiony, usytuowany bezpośrednio na wybrzeżu. Plaża jest kamienista, długa około 800 m, szeroka 20 m, wyłącznie dla naturystów (FKK). Możliwość uprawiania sportu także dla dzieci. Przygotowano kilka wygodnych zejść do wody, niestety brakuje na plaży natrysków ze słodką wodą. Przy plaży zorganizowano również prowizoryczną przystań do cumowania sprzętów pływających.

Camping choć podzielony jest na strefy, to opłata za pobyt nie jest w żaden sposób zróżnicowana względem położenia, tak jak to bywa w przypadku innych campingów. Tutaj każde miejsce jest w tej samej cenie bez względu na odległość i usytuowanie. Naliczana jest jedna opłata za ilość osób dorosłych, i ilość dzieci. Koszt namiotu bądź przyczepy campingowej zawiera się w cenie pobytu. Dodatkowo płatny jest jedynie dostęp do energii elektrycznej oraz lodówek. Na campingu można przebywać z psem, nie ma wyznaczonych stref więc w tej kwestii również panuje całkowita dowolność.

Camping Nudist FKK
Camping Nudist FKK
Zdjęcia z campingu Nudist FKK położonego w bezpośredniej okolicy miasta Vrboska - w Chorwacji. Zdjęcia plaży, parceli, miejsc dla przyczep campingowych i innych atrakcji

Camping Vrboska jest w stanie przyjąć około 450-500 osób. Przygotowane zostały 3 sanitariaty służące jednocześnie jako toalety, łazienki, miejsce do mycia naczyń oraz oczyszczania przenośnych toalet. Prysznice to jedyny minus campingu, w każdym sanitariacie do dyspozycji znajdują się jedynie po dwa natryski z ciepłą wodą. By ograniczyć kolejki kabiny prysznicowe nie posiadają możliwości zamknięcia. Na campingu istnieje możliwość skorzystania z przyłącza energetycznego i indywidualnych lodówek, jednak ich ilość jest ograniczona (około 50 sztuk). Ogległość od skrzynek z prądem wynosi maksymalnie do 50-80 metrów więc w taki przedłużacz należy się zaopatrzyć we własnym zakresie. Typ przyłącza to zwykła wtyczka typu europejskiego. Na campingu znajduje się restauracja z dość przystępnymi cenami, oferująca zestawy śniadaniowe, obiadowe i obiadokolacje, a także napoje alkoholowe i lody.

Współrzędne geograficzne Vrboska Nudist
Latitude: N 43° 10’ 57" (43.182584), Longitude: E 16° 41’ 14" (16.687123)

Z campingu można na piechotę malowniczą dróżką wzdłuż brzegu zatoki dostać się do miasteczka Vrboska, odległego około 1-2 km. W miasteczku znajduje się kilka kościołów i innych atrakcji turystycznych. Są również pizzeria, dwa markety oraz stacja benzynowa (również dla jachtów).

Bezpośrednio obok campingu znajduje się wypożyczalnia sprzętów pływających, i windsurfing center w którym oprócz wypożyczenia kajaka, można umówić się na kurs windsurfingu. Ciekawą atrakcją jest możliwość wyprawy kajakiem na pobliską wyspę, można tam dopłynąć po około 15 minutach wiosłowania.

Camping naturystyczny Vrboska
Camping naturystyczny Vrboska to niewielki, bardzo kameralny cichy i spokojny camping usytuowany w okolicy miejscowości Vrboska na wyspie Hvar. Jest to miejscowość o długiej

Adres Campingu Vrboska Nudist

Camping NUDIST
Vrboska bb
HR-21463 Vrboska (Hvar)
tel.: +385 (0)21 774 034
fax: +385 (0)21 774 187

Biuro:
KOMUNALNO VRB0SKA d.o.o.
21463 Vrboska
tel.:+385 (0)21 774 034
fax: +385 (0)21 774 187

Ostatnia aktualizacja: 20 grudnia 2014
 • Komentarze i opinie
 • janina kowalska
  janina kowalska

  Był ktoś z was na tym campingu? To napewno jest kemping naturystyczny dla golasów, czy jest tam tylko poprostu wydzielona jedna plaza gdzie można opalać się nago?

  19 kwietnia 2008
 • sd
  sd

  Camping typowo naturystyczny, polecamy

  22 maja 2008
 • lidia i marek
  lidia i marek

  Polecamy wszystkim Camping NUDIST w miejscowości Verboska na Hvar. Bardzo fajne, urokliwe miejsce, byliśmy tam kilka razy. Mamy pytanie. Czy w rejonie Dubrownika są jakieś campingi FK? Nie możemy nic znaleźć w necie.

  8 lipca 2010
 • lidia i marek
  lidia i marek

  Cały camping jest wyłącznie naturystyczny. Fajne miejsce - polecamy.

  8 lipca 2010
 • vorname
  vorname

  eine info zu preisen fuer FK-camping vrboska, kann ich nicht finden!! bite info

  28 czerwca 2011
 • Vanesa
  Vanesa

  To jest piękny aczkolwiek nieduży camping. Pamiętając że to Istria raczej słynie z ogromnych campingów FKK i naturystycznych tradycji w przeszłości. To jednak w inych częściach Chorwacji również spotkać się możemy z campingami lub plażami FKK, choć ten rodzaj wypoczynku zdaje się być tutaj mniej popularny. na campingu Vrboska byłam w 2010 roku, bardzo mi się spodobał w porównaniu z ogromnymi kempingami na Istri tutaj jest spokojnie i cicho. Mało ludzi bo około 400 w sezonie to max jaki pomieści ten camp. Plaże sa skaliste i tylko w bodajże dwóch miejscach są kamieniste i łagodnie schodzące. Reszta to skały - super miejsce do nurkowania lub pływania z maską. Ogólnie polecam ten camping!

  Plaża na campingu naturystycznym Vrboska
  Plaża na campingu naturystycznym Vrboska
  8 grudnia 2013
 • Tomek
  Tomek

  Bardzo fajny camping. Łatwo trafić bo drogowskazy prowadzą już od przeprawy promowej w Stari-Gradzie. Camping usytuowany jest jakieś 2 kilometry od centrum Vrboska, co gwarantuje brak przypadkowych gapiów z miasteczka. Wstęp na camping i plażę przy campingu jest tylko dla gości z campingu (choć nikt tego nie sprawdza). Recepcja na campingu jest tuż za bramą wjazdową. Za pobyt płaci się od ilości osób. Cena samochodu, namiotu jest już wliczona. Nie ma podziału na strefy lub parcelę. Wszystkie miejsca na campingu są w tej samej cenia. Fajnych miejsc na postawienie przyczepy lub rozbicie namiotu nie brakuje. Na campingu jest dużo cienia, znaczna część campingu zaroćnięta jest przez iglaki dające dużo cienia, poza tym z racji lokalizacji campingu - słońce ma się za plecami. Na campingu znajdują się 3 sanitariaty (połączone miejsca z toaletami, zlewami miejscem do mycia naczyń, czyszczeniem toalet przenośnych i prysznicami) Jeśli chodzi o prysznice właśnie, to chyba jedyny mankament tego campingu, choć woda jest ciepła to pryszniców na campingu jest mało dosłownie 4. By zmniejszyć kolejki prysznice nie są zamykane, tzn kąpanie odbywa się na widoku, dzięki czemu każdy szybko robi co ma do zrobienia :) Na campingu znajduje się również sklepik spożywczy czyny w godzinach poranych 7:0-10:0 oraz popołudniowych 17:0-20:0. Można w nim kupić podstawowe produkty spożywcze. Jest również restauracja/pizeria/bar - taki punkt gastronomiczny w którym można zjeść coś gotowego. Ceny dość przystępne, pizza 35 kun, piwo 15 kun. Atmosfera na campingu jest miła i przyjemna, cisza i spokój. Większość gości to starsze małżeństwa oraz rodziny z dziećmi. Niestety brakuje placu zabaw lub boiska by maluchy miały co robić. Z campingu na piechotę w 15-20 minut ślicznie biegnącą ścieżką można przespacerować się do centrum Vrboska - nadzwyczaj urokliwe miasteczko. Będąc na wielu campingach w Chorwacji, ten camping w Vrboska wyjątkowo przypadł nam do gustu i zapewne wrócimy tu za rok

  Camping Nudist Vrboska na wispie Hvar
  Camping Nudist Vrboska na wispie Hvar
  12 lipca 2014
 • Alicja
  Alicja

  Campig Nudist Vrboska jest jedynym kempingiem na wyspie Hvar przeznaczonym dla zwoleników rekreacji na łonie natury. Niemniej jednak w okolicy wyspy znajduje się wiele plaż na których umownie przyjeło się że nagość nikomu nie przeszkadza. Wszystkie niezamieszkane wysepki archipelagu Hvar (zwane piekielnymi wyspami) są szczególnie ulubionymi przez miłośników opalania się bez strojów kąpielowych. Na wyspy dostać się można prywatną lodzią bądź pontonem o ile się takowy posiada. W sezonie kursuje też wiele wodnych taksówek z mariny w mieście Hvar. Polecam bo naprawdę warto!

  Camping FKK Vrboska na wyspie Hvar
  Camping FKK Vrboska na wyspie Hvar
  16 lipca 2014
 • Tomek
  Tomek

  Właśnie wróciliśmy z tego campingu. Sędziliśmy tam dwa tygodnie. Miejsce wyjątkowo urocze, w okolicy bardzo dużo do zwiedzania. Na campingu wielu Polaków, zapewne ze względu na atrakcyjną cenę, bowiem dwutygodniowy pobyt kosztował nas (3 osobową rodzinę) coś około 3260 kun, a więc około 1600 zł. Niestety niska cena campingu wiąże się z niedogodnościami jak brak placu zabaw, kiepskie sanitariaty, najgorsze są prysznice (cztery na cały camping). Na campingu nie ma ratownika, nie ma żadnych animatorów. ale jaka cena taki towar. Ogólnie jednak polecam ze względu na uroki wyspy Hvar i miasteczka Vrboska.

  27 lipca 2014
 • Kasia25
  Kasia25

  Bardzo fajny camping, chyba głównie ze względu na przepiękną okolicę. Cała wyspa Hvar jest piękna pod każdym względem. Camping jest całkowicie naturystyczny, ale nie ma rygorystycznej kontroli i rygoru przebywania nago. ludzie spędzający tam wakacje są mili, tolerancyjni i jakby sami przestrzegają zasad i pożądku. Jedynym mankamentem campingu są sanitariaty, mało i niski standard. Prysznice bez drzwi, szkoda że nie ma kompletnie żadnego placu zabaw ani nic dla dzieci. Reszta OK, miejsca zacienione, w głębi i bezpośrednio przy morzu. Nie ma podziału na strefy. Plaże na campingu zarówno kamieniste jak i skaliste. Można opalać się na skałkach i na plaży. Obok campingu jest jeszcze ładniejsza plaża i miejskie tereny rekreacyjne. Jest też wypożyczalnia sprzętu pływającego - windsurfing, deski SUP, kajaki. Niedaleko campingu jest mała bezludna wyspa na której nago opala się wiele ludzi z jachtów i motorówek. Z campingu można tam dopłynąć kajakiem w 15-20 minut. Tyle samo zajmuje spacer do miasta - Vrboska. Przepiękne miasteczko trochę przypominające Wenecję, bowiem całe centrum skupia się wzdłuż rzeki wdzierającej się wprost z morza. Na campingu znajduje się restauracja oraz sklepik. Można również wypożyczyć box-lodówkę.

  Okolica campingu Vrboska na wyspie Hvar
  Okolica campingu Vrboska na wyspie Hvar
  20 grudnia 2014
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]