Baldarin

Ocena:

(Region: Kvarner / w okolicy miasta: Nerezine)

Kemping jest położony 3 km na południe od miejscowości Punta Kriża. Z zalesioną zatoką z kamienistą i żwirową plażą. Dyskretne położenie campingu sprawia, że jest on idealny dla miłośników wypoczynku bez strojów kąpielowych. Camping ten nie jest wyłącznie dla naturystów, bowiem cześć obiektu przeznaczona jest dla tekstylnych miłośników wypoczynku. Część FKK oddzielona jest płotem i wstęp osobą postronnym jest zabroniony. Na terenie kempingu istnieje możliwość wynajęcia rowerów, kajaku, motorówki czy roweru wodnego. Restauracja, sklep, warzywniak to punkty chętnie odwiedzane przez turystów.

Camping dla naturystów Baldarin znany jest jako największy i najstarszy Camping na wyspie Cres i Losinj. Kemping jest oazą spokoju z piękną plażą i krystalicznie czystą wodą. Część kempingu w pobliżu wejścia przeznaczono dla "tekstylnych", większą część oznaczoną i ogrodzoną dla naturystów. Camping Baldarin otoczony jest gęstym lasem leży pomiędzy zatokami Bokinic i Baldarin. Miłośnicy przyrody znajdą tu wyjątkowy wypoczynek.

Camping Baldarin
Camping Baldarin
Zdjęcia z campingu Baldarin położonego w bezpośredniej okolicy miasta Nerezine - w Chorwacji. Zdjęcia plaży, parceli, miejsc dla przyczep campingowych i innych atrakcji znajdujących

Na kempingu znajdują się pomieszczenie socjalne w sektorze tekstylnym, a także dwa duże i dwa mniejsze sanitariaty w sektorze dla naturystów i zaplecze socjalne dla osób niepełnosprawnych dostępne.

Na kempingu jest 450 miejsc, które są częściowo wyposażone w dostęp do energii elektrycznej.
Psy są dozwolone - ale tylko pod nadzorem i na smyczy.

Kamping Baldarin podzielony jest według proporcji:
- 1/3 obszaru wydzielona jest dla tekstylnych campingowiczów,
- 2/3 obszaru campingu przeznaczona jest dla miłośników i zwolenników naturyzmu gdzie obowiązuje całkowity brak ubioru i kostiumów kapielowych.

Na kempingu znajdują się:
-Severalty 80 parceli z połączeń energii elektrycznej i wody nad morzem (teren)
-Severalty 16 boiska od morza z energii elektrycznej (teren)
-Caravan firmy Gebetsroither
-Restauracja
-Supermarket
Bar - kawiarnia
-Gazowe-punkty
-Korty tenisowe
-Mini golfa
-Siatkówka
-Pochylnia
-Możliwość wypożyczenia łódki
-Pogotowia (od czerwca do września)
-Specjalny pokój, który
-Sanitariaty dla dzieci
-Łazienka rodziny jednostki

Adres Campingu Baldarin

HR-51554 Nerezine, Punta Kriża
tel.:+385 (0)51 235 646
fax: +385 (0)51 235 646

Biuro: BALDARIN d.o.o.
51554 Nerezine.
Punta Kriża b.b.
tel.: +385 (0)51 235 680
fax: +385 (0)51 235 646

Ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2015
 • Komentarze i opinie
 • Tomek
  Tomek

  Właśnie przebywamy na tym campingu. Obiekt ma kilka zalet ale ma też wady. Jego położenie jest z jednej strony fajne z drugiej jednak do większego miasta i większego supermarketu zarazem jest aż 40km. Na campingu jest sklepik lecz ceny są około 20-25% wyższe niż w Konzumie w Mali Losnij (no i nie ma żadnych promocji). Plaże na campingu poza 3 wyznaczonymi i ogrodzonymi lagunami są raczej bardzo skaliste i trudno dostępne. Z najdalszych części campingu do sklepu trzeba iść około 1 kilometra. Plac zabaw dla dzieci jest biedny, maluchy raczej nie mają tu zbyt wiele do roboty. Wieczorne animacje - tzw Kids Disco odbywa się w części tekstylnej przy recepcji, z najdalszej części campingu to jakieś 1.5 km. W tej części wyspy nie ma nadajników więc zasięg telefonu jest praktycznie znikomy. O internecie nie wspomnę - Edge i 3G jak wiatr zawieje i stoimy wysoko na palcach - na plaży jest nieco lepiej. Baldarin to ostoja spokoju, nic się tu nie dzieje. Jak ktoś poszukuje ciszy i spokoju to camping będzie OK, jak ktoś jest z dziećmi to raczej zanudzi się tu szybko. Najpiękniejsze miejsce na campingu to wysoki klif po zachodniej stronie, oraz grota do której można wpłynąć kajakiem, na materacu itp. Najpiękniejsze miejsce na campingu na zdjęciu poniżej - część FKK.

  Wysoki klif na zachodniej plaży campingu
  Wysoki klif na zachodniej plaży campingu
  16 lipca 2015
 • Tomek
  Tomek

  Bez wątpienia naturystyczna część campingu jest najbardziej atrakcyjna ze względu na zróżnicowanie terenu jak i plaże. Do najpiękniejszego miejsc na campingu należy jama-grota znajdująca się między lagunami. W wysokim klifie woda wypłukała w skale okazałą jaskinie do której można wpłynąć kajakiem - uwaga na jeżowce!

  Grota na campingu Baldarin na zachodniej części plaży
  Grota na campingu Baldarin na zachodniej części plaży
  16 lipca 2015
 • Tomek
  Tomek

  Tak wygląda podział na część FKK oraz część tekstylną na campingu Baldarin. Mieszkańcy części naturystycznej otrzymują na recepcji karty do automatycznego otwierania szlabanu. Poza częścią FKK znajduje się sklep, a przy recepcji boiska do tenisa ziemnego, boisko do siatkówki, plac zabaw i miejsce do Mini Disco. Wycieczka w to miejsce campingu wymaga odziania się :)

  Podział na część FKK na campingu Baldarin
  Podział na część FKK na campingu Baldarin
  16 lipca 2015
 • Tomek
  Tomek

  Plaża poza wyznaczonymi lagunami jest bardzo skalista i dość niedostępna. Dodatkowo trzeba uważać na licznie występujące jeżowce które czują się tu wyjątkowo dobrze. Kąpiel poza wygrodzonymi lagunami lepiej jest robić w butach lub bez dotykania dna nogami. Dodam jeszcze że w wolnej strefie jest wiele fajnych dobrze zacienionych miejsc w atrakcyjnej lokalizacji z bezpośrednim dostępem do morza, jednak zajęcie ich wymaga ogromnego szczęścia. Najczęściej jednak ludzie rozbijają się tam gdzie jest wolne miejsce i po kilku dniach przenoszą namiot w upatrzone miejsce.

  Skalista i kamienista plaża po południowej stronie campingu
  Skalista i kamienista plaża po południowej stronie campingu
  16 lipca 2015
 • Tomek
  Tomek

  W części tekstylnej, tuż przy szlabanie znajduje się dość dobrze zaopatrzony Market spożywczo-przemysłowy. Ceny w nim są jednak odpowiednio 20-30% wyższe niż w najbliższym Konzumie (znajdującym się jedynie 40 km stąd). Sklep zaopatrywany jest codziennie w pieczywo, a raz w tygodniu w mięso, dlatego pod koniec tygodnia towar jest znacznie przebrany. Chleb 10-12kn, mleko 6-8kn, jajka 1,5kn, woda mineralna 12kn 10litrów, piwo 7-8kn Ozujsko, Karlovacko, tacka mielonego 25kn, tacka kurczaka 30kn. Lody tylko z lodówki. W sklepie można płacić gotówką i kartami płatniczymi. Bezpośrednio przed campingiem stoi bankomat Euronet i kiosk.

  Market spożywczo-przemysłowy na campingu Baldarin
  Market spożywczo-przemysłowy na campingu Baldarin
  16 lipca 2015
 • Tomek
  Tomek

  Na campingu znajdują się 4 sanitariaty o dość wysokim standardzie, i 1 tymczasowy kontener w najdalszej części campingu. Kontener jak się dowiedziałem jest tymczasowym rozwiązaniem gdyż na 2016 planowane jest postawienie tu sanitariatu z prawdziwego zdażenia. Póki co w tych już istniejących są miejsca do prania, mycia naczyń, łazienka dla dzieci, osobno dla kobiet i mężczyzn, a nawet pralka automatyczna na monety. Na campingu w części niepodzielonej na parcele znajdują się przyłącza prądowe z gniazdami typowo campingowymi, z zabezpieczeniem 8 i 16A, więc należy się zaopatrzyć w takową wtyczkę lub przejściówkę. Odległości są znaczące i w zależności od wybranego miejsca pod namiot 50-70 metrów kabla może okazać się za mało.

  Sanitariaty na campingu Baldarin
  Sanitariaty na campingu Baldarin
  16 lipca 2015
 • Tomek
  Tomek

  W części FKK do wyboru mamy wiele miejsc w tzw małpim gaju, gdzie trudno wjechać przyczepą campingową, ale idealnie będzie rozstawić namiot typu iglo, lub większy. Te części campingu są jednak bardzo oblegane przez wszelkiego rodzaju robactwo i pająki o czym można wyczytać szukająć informacji o tym campingu na innych forach :)

  Zaciemnione miejsca w naturystycznej części campingu Baldarin
  Zaciemnione miejsca w naturystycznej części campingu Baldarin
  16 lipca 2015
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]